Rodzina Kia Niro

Wspaniałej podróży

Zelektryzuj swoją przysłość

Poznaj gamę modeli KIA Niro

Dla tych, którzy są otwarci na myślenie przyszłościowe i próbowanie nowych rzeczy - mających sens i pozytywny wpływ na otoczenie.

Popularny crossover został zaprojektowany od podstaw, dzięki czemu potrafi sprostać zróżnicowanym potrzebom użytkowników samochodów, którzy dbają o środowisko. Nowa Kia Niro oferuje trzy nowoczesne zelektryfikowane układy napędowe do wyboru, ekologiczne materiały w kabinie i wyjątkowe systemy bezpieczeństwa. Wszystko razem sprawia, że model nowej generacji przewyższa oczekiwania klientów. Niro jest nieodłącznym modelem coraz liczniejszej gamy ekologicznych samochodów marki Kia, która do 2027 roku będzie liczyć aż 14 modeli typu BEV.

Akumulator

do 64,8 kWh

Zasięg

~460 km

Najmocniejsza odmiana silnika

204 KM

Szybkie ładowanie

ok. 18 min

Elektryzują design

Postaw na odważny i stanowczy wygląd

Bezemisyjny napęd

Niro EV

Wersja elektryczna nowego Niro łączy duży zasięg 460 km (WLTP) i bardzo dobre osiągi.

- Bateria o pojemności 64,8 kWh
- Ładowanie szybką ładowarką od 10% do 80% w czasie 43 minut
- Maksymalna moc 204 KM i moment obrotowy 255 Nm.
- Przyspieszenie 0 - 100 km/h w 7,8 sek. i prędkość maks. 167 km/h
- Maks. masa holowanej przyczepy - 750 kg

Hybryda z napędem elektrycznym

Kia Niro Plug-In Hybrid (PHEV)

Podobnie jak Niro HEV, ten model także korzysta z połączenia silnika benzynowego z rodziny Smartstream z mocniejszym silnikiem elektrycznym o mocy 62 kW oraz 6-biegową przekładnią dwusprzęgłową. Dzięki większej pojemności baterii posiada zasięg w trybie EV do 65 km.

- Bateria o pojemności 11,1 kWh
- Maksymalna moc 183 KM i moment obrotowy 265 Nm.
- Przyspieszenie 0 - 100 km/h w 9,6 sek. i prędkość maks. 168 km/h
- Maks. masa holowanej przyczepy – 1300 kg

Klasyczny układ hybrydowy

Kia Niro Hybrid (HEV)

Model ten korzysta z połączenia wyjątkowo sprawnego silnika benzynowego z rodziny Smartstream z silnikiem elektrycznym oraz 6-biegową przekładnią dwusprzęgłową. Jazda do tyłu jest realizowana wyłącznie przy pomocy silnika elektrycznego, co wpływa na wyeliminowanie emisji spalin podczas manewru cofania.

- Maksymalna moc 141 KM i moment obrotowy 265 Nm.
- Przyspieszenie 0 - 100 km/h w 10,4 sek. i prędkość maks. 165 km/h
- Bateria o pojemności 1,32 kWh
- Maks. masa holowanej przyczepy – 1300 kg

Dostępne kolory

Snow White Pearl / Steel Gray

Orange Delight / Black Pearl

Cityscape Green / Aurora Black Pearl

Mineral Blue / Aurora Black Pearl

Cityscape Green

Steel Gray

Runway Red

Clear White

Orange Delight

Interstellar Gray / Steel Gray

Interstellar Gray

Mineral Blue

Aurora Black Pearl / Steel Gray

Aurora Black Pearl

Snow White Pearl

Wyjątkowe nadwozie

Odważna ewolucja

Z przodu nowe Niro prezentuje ewolucję charakterystycznego dla samochodów marki Kia motywu „Tiger Face”, który został powiększony i rozciąga się od pokrywy silnika aż po zderzak. Kanciaste światła do jazdy dziennej o wzorze „Heartbeat” potęgują współczesny wygląd auta, natomiast osłona podwozia i nakładki na nadkolach podkreślają jego surowy charakter.

Charakterystyczne detale boczne

Profil nowego Niro przyciąga wzrok prostymi liniami i sprawia, że skupia się on na odważnie stylizowanym słupku C. Zaprojektowano go bardzo starannie, aby wspomóc przepływ powietrza i poprawić właściwości aerodynamiczne nadwozia. Między innymi dzięki temu współczynnik oporu powietrza Niro jest imponująco niski i wynosi jedynie 0,29.

Śmiały i stylowy crossover

Sportową sylwetkę Niro podkreślają tylne światła w kształcie bumerangu. Umieszczone są obok wnęki na tablicę rejestracyjną, w której mieści się zarówno tablica, jak i logo marki Kia. Tylne światła również o wzorze „Heartbeat”, wytrzymała płyta pod podwoziem i dyfuzor nawiązują do elementów z przedniej części nadwozia nowego Niro.

Unikalne detale dla wersji EV

Niro EV różni się od modeli PHEV i HEV dwukolorową zabudowaną osłoną między reflektorami i unikalną stalowoszarą okładziną po bokach nadwozia. Port ładowania jest umieszczony wygodnie pośrodku przedniej osłony między reflektorami, co zapewnia łatwy dostęp do wszystkich punktów ładowania.

Aluminiowe obręcze kół

Stworzone specjalnie dla nowego Niro EV, 17-calowe aluminiowe obręcze kół mają 5-ramienny design i dwukolorowe wykończenie z czarnymi akcentami. Tymczasem Niro w wersji hybrydowej i hybrydowej Plug-in mają specjalnie zaprojektowane 16-calowe lub 18-calowe obręcze aluminiowe, w zależności od wybranego poziomu wyposażenia.

Wnętrze

Przestronne wnętrze

Dzięki platformie „K” zaprojektowanej dla samochodów segmentu C, wnętrze nowego Niro jest obszerniejsze niż dotychczasowego modelu. Większa przestrzeń i rozwiązania poprawiające ergonomię zapewniają wyjątkowo dużo miejsca dla pasażerów przednich foteli. Smukłe oparcia przednich foteli uwalniają dodatkową przestrzeń z tyłu, zapewniając więcej miejsca na kolana pasażerów siedzących z tyłu.

Ekologiczne materiały inspirowane naturą

Jako dowód na nieustanne zaangażowanie Kia w zrównoważony rozwój, opracowaliśmy różne materiały poszycia foteli dla nowego Niro. W zależności od wybranego poziomu wykończenia, tapicerka jest dostępna w postaci tkaniny, kombinacji tkaniny i sztucznej skóry, lub samej sztucznej skóry wegańskiej. Fotele obszyte tapicerką z wegańskiej skóry zawierają również Tencel™ z drzewa eukaliptusowego, co zapewnia bardziej naturalny wygląd.

Innowacyjny kokpit

Każdy aspekt wnętrza nowego Niro starannie zaprojektowano, aby wszystkim użytkownikom zapewnić estetycznie wykonaną i funkcjonalną kabinę. Projektanci skorzystali z wybiegającej w przyszłość filozofii designu Kia – „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”.

Nowoczesny ekran z dwoma wyświetlaczami

Przed Tobą nowoczesny, zaawansowany technologicznie, panoramiczny ekran z dwoma cyfrowymi wyświetlaczami o przekątnych 10,25-cala, integrujący zarówno zestaw wskaźników kierowcy, jak i funkcje informacyjno-rozrywkowe w jednym uproszczonym pakiecie.

Stylowe wnętrze

Konsola środkowa z nowoczesnym dotykowym panelem sterującym umożliwia obsługę zarówno systemu multimedialnego, jak klimatyzacji. Minimalizuje także liczbę elementów obsługi, które mogą rozpraszać kierowcę.

Usługi łączności

Bądź w kontakcie. Zainspiruj się.

Nowa Kia Niro zapewnia bezproblemową i intuicyjną obsługę. Model ten został wyposażony w zaawansowane technologicznie funkcje zapewniające wszechstronną łączność.

Technologie zwiększające komfort

Liczne zaawansowane funkcje zapewniają stały dostęp w czasie rzeczywistym do informacji o ruchu drogowym, lokalnych usługach, pogodzie itd. Wygodę obsługi zwiększają aplikacje Android Auto lub Apple CarPlay.

Aplikacja Kia Connect

Aplikacja zapewnia dostęp do wielu informacji dotyczących Twojej podróży3 . Umożliwia wcześniejsze zaplanowanie trasy, znalezienie pojazdu na zatłoczonym parkingu, sprawdzenie natężenia ruchu, otrzymywanie powiadomień alarmowych czy zdalne ustawienie temperatury w pojeździe* itp.

*Zdalne ustawienie temperatury w pojeździe dot. tylko samochodów elektrycznych (EV)

Zaawansowany system zarządzania

Z wygodnego, minimalistycznego kokpitu Niro masz bardziej wyrafinowaną kontrolę niż kiedykolwiek – dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, w tym zintegrowanemu dotykowemu wyświetlaczowi, który umożliwia sterowanie zarówno systemem multimedialnym, jak i klimatyzacją. To łatwość i przyjemność przeniesiona na wyższy poziom.

Intuicyjne sterowanie systemami

Kokpit został zaprojektowany tak, aby był w pełni intuicyjny, ze spersonalizowaną konfiguracją profilu, aby zapewnić maksymalnie spersonalizowane wrażenia z jazdy. Jest tak wiele rzeczy, które można pokochać w konsoli środkowej ze zintegrowanym dotykowym panelem sterowania, zarówno do obsługi multimediów, jak i klimatyzacji.

Wyświetlacz przezierny HUD

10-calowy wyświetlacz przezierny (HUD) wyświetla najważniejsze informacje dotyczące jazdy, w tym prędkość, dane systemów asystujących i polecenia nawigacji bezpośrednio na przedniej szybie. Niezwykle wyraźna grafika jest wyświetlana bezpośrednio przed kierowcą, co pomaga zminimalizować ruch gałek ocznych w czasie jazdy, dzięki czemu zwiększa się komfort i bezpieczeństwo.

Systemy bezpieczeństwa

Asystent jazdy po autostradzie

Podczas jazdy drogą szybkiego ruchu układ automatycznie utrzymuje prędkość zadaną przez kierowcę lub dostosowuje ją do wykrytych ograniczeń prędkości. Ponadto steruje pracą układu kierowniczego, przyspieszaniem i zwalnianiem oraz utrzymuje pojazd pośrodku pasa ruchu i w bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego.

Tempomat współpracujący z nawigacją

Utrzymuje określoną ustawioną prędkość i zapewnia bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, kontrolując przyspieszanie i zwalnianie. Automatycznie zmniejsza również prędkość na każdej krzywiźnie w oparciu o informacje o drodze dostarczane przez system nawigacyjny.

System hamowania autonomicznego

Oceniając dane z kamery i radaru z Twojego Niro, system analizuje informacje o innych samochodach, pieszych lub rowerzystach przechodzących przez jezdnię, aby uniknąć potencjalnej kolizji z nimi. System FCA działa również w celu zapobiegania kolizjom z pojazdami podczas skręcania w lewo na skrzyżowaniu. Jeśli wykryje potencjalną kolizję, na zestawie wskaźników pojawi się sygnał ostrzegawczy i zostanie zastosowana maksymalna siła hamowania.

Monitorowanie martwego pola widzenia

System ten zapewnia dźwiękowe i wizualne ostrzeżenia o wszelkich pojazdach w martwym polu i aktywnie steruje pojazdem, aby uniknąć kolizji. System wykrywania ruchu podczas cofania (RCCA) zapewnia taką samą pomoc podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca parkingowego, jeśli pojazdy zbliżają się z lewej lub prawej strony.

System unikania kolizji podczas cofania

Wyjeżdżając z miejsca parkingowego lub podjazdu, nie będziesz miał nieprzyjemnych niespodzianek. Ten system ostrzega o wykryciu ryzyka kolizji z pieszymi lub obiektami podczas cofania. Jeśli ryzyko wzrasta nawet po ostrzeżeniu, pomaga automatyczne zatrzymanie pojazdu.

Funkcja zdalnego parkowania

Dzięki temu systemowi możesz zaparkować swoją Kia Niro, nawet jeśli nie jesteś w środku - idealny do ciasnych miejsc parkingowych. Używając kluczyka, możesz bezpiecznie przemieszczać pojazd w linii prostej, do lub z przestrzeni. Hamowanie jest automatyczne, jeśli pojazd wykryje przeszkodę (w zależności od nachylenia).

Komfort

Funkcja ładowania Vehicle to Device

Dzięki funkcji Vehicle to Device Kia Niro EV staje się przenośnym źródłem energii, gdziekolwiek jesteś. Po pełnym naładowaniu oferuje do 3 kW mocy. Umożliwia ładowanie innych urządzeń wewnątrz lub na zewnątrz samochodu – np. urządzeń elektrycznych podczas biwakowania, odkurzacza podczas sprzątania samochodu, e-roweru lub laptopa.

Tak wygodna, że nie będziesz chciał wysiąść

Ekskluzywna i komfortowy: całkowicie nowy kokpit i kabina modelu Niro zostały unowocześnione, aby zapewnić zupełnie nowy poziom przyjemności z jazdy – z mnóstwem inteligentnych technologii, których celem jest ułatwienie życia kierowcy i podniesienie poziomu komfortu dla wszystkich na pokładzie.

Inteligentne wykorzystanie przestrzeni

Dzięki dłuższym i szerszym proporcjom oraz rozstawowi osi, nowa Kia Niro oferuje zupełnie nowy wymiar przestrzeni i przechowywania ładunku. Schowek z przodu pod maską z 20 litrami miejsca do przechowywania to idealne rozwiązanie na wszelkiego rodzaju przedmioty, w tym kabel do ładowania. Gdy potrzebujesz zmieścić jeszcze większe przedmioty, po złożeniu tylnych foteli możesz uzyskać do 1445 litrów pojemności, w zależności od wybranego modelu Niro.

Jakość dźwięku

Szukasz najlepszej jakości dźwięku w samochodzie? Wiodący w branży system Harman/Kardon Premium Sound zapewnia krystalicznie czysty dźwięk w całej kabinie — system zawiera m.in subwoofer zamontowany pod siedzeniem oraz technologię Clari-Fi™ i QuantumLogic™ Surround Sound.

Wydajność i dynamika

Istnieje wiele zaawansowanych technologicznie innowacji, których celem jest bardziej responsywne prowadzenie i naprawdę przyjemne wrażenia z jazdy. Podobnie jak tryby Eco, Comfort i Sport, dzięki którym zawsze możesz dostosować dynamikę samochodu w zależności od aktualnych potrzeb.

Ładuj gdziekolwiek jesteś

Dzięki KiaCharge zyskasz dostęp do bezproblemowej, szeroko dostępnej i łatwej w użyciu usługi ładowania, gdziekolwiek jesteś. Wystarczy tylko jedna karta: karta KiaCharge zapewnia szybki i łatwy dostęp do stale rosnącej sieci DCS obejmującej ponad 300 000 stacji ładowania w 29 krajach w Europie. Ponadto możesz korzystać z szerokiej gamy pomocnych usług dostępnych w aplikacji KiaCharge i trzech atrakcyjnych planów taryfowych - dla wygodniejszego, wydajniejszego i łatwiejszego ładowania.

Szczegółowe informacje

Poznaj EV6 jeszcze lepiej

Cennik wersji Hybrydowej Nowej KIA Niro

Pobierz

Cennik wersji EV Nowej KIA Niro

Pobierz

Modele EV6 dostępne od ręki

Niro

226 600 PLN

Niro

171 500 PLN

Niro

177 500 PLN

Zobacz wszystkie modele dostępne od ręki

Umów się na jazdę próbną

Umów się na jazdę próbną dowolnym modelem KIA już dziś!

Umów się na jazdę
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.