Sprzedaj/Zamień swój samochód!
Jazda próbna Umów się!
Serwis Umów się!
Wstecz

W dzisiejszych czasach koncerny samochodowe stale inwestują w rozwój i wdrożenie nowoczesnych technologii podczas produkcji pojazdów mechanicznych. Można powiedzieć, że KIA jest pionierem, jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa kierowców i pasażerów w swoich samochodach. W celu minimalizacji ryzyka wypadków, kolizji i występowania innych niebezpiecznych sytuacji na drodze producent zdecydował się na wdrożenie aktywnych systemów bezpieczeństwa oraz mechanicznych rozwiązań, które wpływają na trwałość konstrukcji pojazdu i tym samym ochronę pasażerów.

Stalowe konstrukcje i wszechobecne poduszki powietrzne – kwintesencja bezpieczeństwa aut KIA

Karoseria w samochodach KIA jest stworzona z wysokiej jakości stali, która wyróżnia się jednocześnie niepowtarzalną wytrzymałością. Konstrukcja to nawet 30% całkowitej masy pojazdu, natomiast nadwozie ze stali tłoczonej na gorąco przyczynia się m.in. do:

  • obniżenia ogólnej masy pojazdu,
  • zwiększenia sztywności konstrukcji,
  • mniejszego zużycia paliwa,
  • poprawy poziomu bezpieczeństwa pasażerów, np. w razie wypadku rama samochodu nie ulegnie zniszczeniu, które zagraża życiu osób przebywających na fotelach wewnątrz pojazdu.

Dodatkowym atutem aut KIA w kwestii bezpieczeństwa są poduszki powietrzne występujące nie tylko w standardowych miejscach, ale także w sekcji kolanowej oraz jako kurtyny boczne.

Nowoczesne technologie a bezpieczeństwo samochodów KIA – co znajdziemy na pokładzie aut?

Najnowsze modele aut marki KIA są wyposażone w kompleksowe rozwiązania zapobiegające zderzeniom. Systemy, które są w standardzie większości aut produkowanych obecnie przez koncern to:

  • Układ autonomicznego hamowania awaryjnego, czyli tzw. KIA Brake Assist. System ostrzega kierowcę o zagrożeniach i w razie braku reakcji kierowcy automatycznie wyhamowuje pojazd, zmniejszając ryzyko zderzenia.
  • Układ monitorowania ciśnienia w oponach.
  • Układ stabilizacji auta VSM, który monitoruje nierówności na drodze i przejmuje kontrolę nad kierownicą w razie utraty przyczepności.
  • Układ sygnalizowania hamowania awaryjnego – ESS. Światła stopu zaczynają szybko migać w razie awaryjnego hamowania, informując innych kierowców o zagrożeniu na drodze.

Jest też wiele innych nowoczesnych modułów zaimplementowanych w samochodach KIA. Na bezpieczeństwo podczas codziennej jazdy wpływają także na wzrost poziomu bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów to:

  1. Układ ostrzegania o kolizji FCW – ten system pozwala na zabezpieczenie pojazdu przed kolizją z autem poprzedzającym. W razie zbyt szybkiego zbliżania się aut do siebie system poinformuje kierowcę o zagrożeniu i ewentualnie wykona awaryjne hamowanie.
  2. Asystent jazdy w korku LFA – to moduł wsparcia, który ułatwia utrzymanie auta w środku wybranego pasa ruchu. Dodatkowo może hamować i przyspieszać, zależnie od warunków na drodze oraz odległości od innych pojazdów poruszających się w korku.

Nowoczesne samochody KIA – kwintesencja bezpieczeństwa, w którą warto zainwestować!

Oprócz rozwiązań stosowanych wyłącznie przez markę KIA, na uwagę zasługują też klasyczne systemy bezpieczeństwa takie, jak np. asystent utrzymania pasa ruchu, aktywny tempomat oraz pasywne systemy bezpieczeństwa, czyli ESC, HBA (awaryjne światła drogowe) oraz ABS.

O bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów dba system ISOFIX, zgodny z międzynarodowym standardem montażu fotelików dziecięcych. Ogólnie rzecz biorąc, pojazdy KIA to połączenie: luksusu, maksymalnego bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Na uwagę zasługują też systemy kamer 360 stopni, które znacznie ułatwiają bezpieczne manewrowanie samochodem, np. na parkingu oraz podczas zmiany pasa ruchu.

Wybierając auta KIA, zyskujemy pełne bezpieczeństwo podróżowania praktycznie w każdych warunkach. Z innowacyjnymi systemami ostrzegania żadne niebezpieczeństwo drogowe nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia pasażerów, a nawet jeśli dojdzie do kolizji lub wypadku – wtedy skutki zdarzeń nie są mocno dotkliwe.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.