Sprzedaj/Zamień swój samochód!
Jazda próbna Umów się!
Serwis Umów się!
Wstecz

Marka KIA od lat inwestuje w rozwój swoich linii produkcyjnych, aby tworzyć wydajne, wytrzymałe i ekologiczne samochody. Na przestrzeni lat na rynku pojawiło się wiele modeli pojazdów KIA, które są połączeniem ekologii, ekonomii oraz zagadnień downsizingu silnikowego. Chcesz dowiedzieć się, jakie auta marki KIA są najoszczędniejsze pod względem zużycia paliwa i kosztów eksploatacji? Przejdź dalej i poznaj kilka popularnych modeli, które warto wziąć pod uwagę.

Oszczędne i ekologiczne – TOP 5 pojazdów KIA z niskim spalaniem

W dzisiejszych czasach dla wielu kierowców liczy się nie tylko niezawodność pojazdu, ale także jak najniższe spalanie oraz minimalna produkcja CO2 podczas jazdy. Koncern KIA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych klientów, produkując samochody osobowe z oszczędnymi jednostkami silnikowymi.

Modele aut KIA, które zasługują w 100% na miano ekonomicznych samochodów to:

  1. KIA Picanto – to typowo miejski pojazd marki KIA, którego spalanie nie przekracza ok. 5,7 l na 100 kilometrów. Emisja CO2 w przypadku tego auta to maksymalnie 130 g/km w cyklu mieszanym.
  2. KIA Stonic – nieco większy brat modelu KIA Picanto o podobnym spalaniu, które w cyklu mieszanym nie powinno przekroczyć wartości ok. 6,1 l na 100 kilometrów. Emisja spalin jest zaledwie o 9 g/km większa niż w przypadku poprzednika.
  3. KIA Ceed Kombi PHEV – w tym przypadku spalanie w cyklu mieszanym jest jednym z najniższych, jaki odnotowano w samochodach marki KIA. TO zaledwie 1,5 l na 100 kilometrów z emisją CO2 na poziomie do 33 g/km. To hybryda typu PLUG-In, która gwarantuje niepowtarzalnie niskie spalanie przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych osiągów.
  4. KIA Sportage PHEV – to drugi, ale nieco większy model hybrydowego pojazdu, którego średnie spalanie nie przekracza ok. 1,2 l paliwa na 100 kilometrów. Taka wartość powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających kierowców, którzy stawiają przede wszystkim na oszczędność, ekologię oraz dostęp do sporego zasobu mocy zawsze wtedy, kiedy to konieczne.
  5. KIA Niro PHEV – w tym modelu średnie spalanie może spaść nawet poniżej litra na 100 kilometrów. To możliwe za sprawą zastosowania dużej baterii o pojemności ponad 64 kWh, która stanowi podstawowe źródło zasilania dla auta.

Oczywiście koncern ma w swojej ofercie wiele innych modeli samochodów elektrycznych i hybrydowych, które wyróżniają się niewielką emisją CO2 do atmosfery oraz wręcz symbolicznym spalaniem. Wystarczy, że wybierzesz jedno z aut napędzanych ekologicznymi jednostkami, a poczujesz, że podróżowanie ekonomicznym samochodem to nie tylko wygoda, ale i oszczędności w domowym/firmowym budżecie.

Dlaczego warto kupić ekonomiczne samochody marki KIA?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na nowoczesne auta hybrydowe i elektryczne KIA. To przede wszystkim gwarancja:

  • niskich kosztów eksploatacji,
  • niewielkiej emisja CO2 do atmosfery,
  • funkcjonalności,
  • komfortu podróżowania zarówno po mieście, jak i w trasie,
  • oszczędności związanych z tankowaniem/ładowaniem samochodu.

Jeśli chcesz połączyć spore gabaryty auta i ekonomię, możesz wybrać model KIA Sorento HEV. W tym przypadku cykl mieszany generuje spalanie na poziomie 7,5 litra na 100 kilometrów. Dla dużego SUV-a to naprawdę doskonały wynik. Alternatywne modele aut elektrycznych, które są kwintesencją oszczędności to: KIA EV6 oraz KIA e-Soul, które zużywają nieco ponad 15 kWh energii na 100 kilometrów.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.