Sprzedaj/Zamień swój samochód!
Jazda próbna Umów się!
Serwis Umów się!
Wstecz

W obecnych czasach coraz więcej osób pragnie jeździć większymi samochodami, które gwarantują komfort i więcej przestrzeni użytkowej. Producenci aut wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, rozpoczęli produkcję nie tylko klasycznych SUV-ów, ale także miejskich aut typu SUV. Takie działania podjął koncern Kia, który już jakiś czas temu wprowadził do sprzedaży nowy model Kia e-Niro. Zobacz, dlaczego to auto jest dobrą alternatywą dla klasycznego SUV-a z napędem benzynowym lub diesla.

Najnowsza Kia e-Niro – co warto o niej wiedzieć? Koszty, osiągi i zalety

Każdy samochód ma pewne wady i zalety. Jeśli mówimy o Kia e-Niro, prawdopodobnie skupimy się głównie na atutach, bo typowych wad naprawdę ciężko się tutaj doszukać. No, może tylko jeden mały minus… ten na akumulatorze.

Kia e-Niro to pierwszy w 100% elektryczny crossover, choć wiele osób nazywa to auto miejskim SUV-em ze względu na dość wysokie zawieszenie, potężny bagażnik oraz charakterystycznie wyższą pozycję za kierownicą. Aby ocenić opłacalność zakupu tego auta, przyjrzymy się najpierw osiągom:

  • zasięg sięgający nawet do 455 kilometrów na jednym ładowaniu,
  • w 100% zeroemisyjna jednostka napędowa,
  • bateria o pojemności aż 64 kWh.

Biorąc pod uwagę parametry techniczne, można spodziewać się, że Kia e-Niro podbije kolejne serca miłośników ekologicznych napędów w samochodach. Maksymalna prędkość licznikowa tego modelu to 175 km/h. W tym przypadku średnie zużycie energii wyniosłoby nieco powyżej 30 kWh. To niestety nieco ogranicza zasięg pojazdu, który realnie wynosi około 150 kilometrów.

Zalety Kia e-Niro

Użytkowanie elektrycznego samochodu Kia e-Niro niesie ze sobą wiele korzyści nie tylko ekonomicznych, ale i ekologicznych. Codzienne podróżowanie takim pojazdem to:

  • niższe koszty eksploatacji w porównaniu do spalinowego SUV-a,
  • zerowa emisja spalin, a więc i zerowe zanieczyszczenie powietrza,
  • możliwość ładowania samochodu pod domem – przy instalacji fotowoltaicznej jeździmy praktycznie za darmo,
  • bezgłośna jazda.

Jeśli szukasz kompaktowego crossovera jako alternatywy dla dużego SUV-a, koniecznie weź pod uwagę Kia e-Niro. Kupując takie auto, przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego, a dodatkowo zwiększasz swój komfort podróżowania po mieście i poza nim.

Codzienna eksploatacja elektrycznego auta firmy Kia gwarantuje maksimum komfortu podróżowania w każdych warunkach. Kupując takie auto, możemy odczuć realne oszczędności na kosztach eksploatacji auta – jeśli mamy możliwość zamontowania ładowarki pod domem i podłączenia jej do instalacji fotowoltaicznej, wtedy uzupełniamy ogniwa w samochodzie prawie za darmo.

Kia e-Niro czy klasyczny SUV z silnikiem spalinowym?

Wiele osób wciąż stoi przed ciężką decyzją, jakie auto wybrać dla siebie. Jeśli często podróżujesz po mieście i liczysz na oszczędności, raczej polecamy zrezygnować ze spalinowego SUV-a na rzecz crossovera Kia e-Niro z elektrycznym napędem. Dlaczego? Otóż duży SUV z silnikiem diesla lub benzynowym:

  • generuje wysokie koszty eksploatacji ze względu na spore spalanie,
  • jest niepraktyczny ze względu na gabaryty, a to utrudnia parkowanie w centrum miasta.

Dodatkowo SUV- y z dużymi silnikami spalinowymi są nieekologiczne i zanieczyszczają powietrze. Podróżując na co dzień po mieście, zdecydowanie korzystniejszą opcją będzie elektryk Kia e-Niro, który ma zerową emisję spalin przy gwarantowanym zasięgu w mieście sięgającym nawet do 500 kilometrów!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.