Sprzedaj/Zamień swój samochód!
Jazda próbna Umów się!
Serwis Umów się!
Wstecz

Zakup samochodu, czy to używanego, czy nowego, to poważna sprawa. Auto używane wiąże się z pewnymi oczywistymi korzyściami, takimi jak na przykład większa oszczędność funduszy. Istnieją jednak pewne korzyści z zakupu używanego samochodu, o których możesz nie wiedzieć!
Niższy koszt zakupu używanego samochodu jest często tym, co przekonuje świeżo upieczonych kierowców. Bardziej przystępna cenowo opcja jest przekonywująca szczególnie w przypadku wysokich kwot ubezpieczenia dla kierowców z krótkim stażem, jednak pewności dodaje również fakt, że ktoś inny prowadził samochód przed Tobą! Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, gdzie opisujemy, dlaczego warto wziąć pod uwagę samochody używane.

Większy wybór modeli

Poszukując używanego auta, kupujący mogą natrafić na markę lub model, o którym być może wcześniej nie myśleli. Wielu dealerów, w tym JD Kulej, oferuje wiele różnych modeli do jazd próbnych i zakupu. Jest to zaletą, gdy nie jesteś do końca pewien, czego chcesz!
Ponadto wybór samochodu używanego może pozwolić Ci wybrać taki, który został wycofany z produkcji, ale nadal jest poszukiwany przez kupujących, jak na przykład Citroen C1 lub Kia Rio. Wybierając samochód używany, masz pewność, że nie jesteś ograniczony do tego, co jest dostępne w danym momencie.

Samochody używane Gdańsk - tu znajdziesz szeroki wybór aut z gwarancją

Szybszy czas odbioru

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z dość długich ram czasowych realizacji, jeśli chodzi o dostawy i odbiory nowych samochodów. Jest to coś, co jest zminimalizowane w przypadku samochodu używanego!
W porównaniu do miesięcy oczekiwania przy zakupie nowego, używane samochody mogą mieć średnio tygodniowy czas realizacji, lub nawet mniej, co jest świetnym rozwiązaniem, jeśli desperacko pragniesz ruszyć w drogę.

Najlepszy wybór dla początkujących kierowców

Wszyscy pamiętamy swój pierwszy samochód. Pierwsze samochody zajmują szczególne miejsce w naszym sercu. Jednak to pierwsze auto ma większe szanse na zaliczenie kilku stłuczek i zarysowań! Wybór używanego samochodu może często zmniejszyć presję nowych kierowców, jeśli chodzi o zadrapania i uderzenia, co z pewnością pomoże czuć się pewniej za kierownicą, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo podczas jazdy.

Minimalizacja utraty wartości

Szacuje się, że nowe samochody tracą około 20% swojej wartości w momencie wyjazdu z salonu, a następnie dodatkowe 10% w pierwszym roku użytkowania. Zakup używanego samochodu może pomóc wyeliminować część początkowej straty, ponieważ wartość samochodu często opiera się na przebiegu, pielęgnacji i karoserii.
Używane samochody często objęte są gwarancją. Zapewnia to kierowcom dodatkowy spokój ducha - mogą również obniżyć koszty ubezpieczenia i konserwacji.

Lepsze dla środowiska

Wraz z początkiem ery zelektryfikowanej jazdy i coraz większą świadomością kierowców w kwestii emisji, wybór używanego samochodu staje lepszy dla środowiska dzięki minimalnym kosztom dostawy i nie tylko!

Zakup używanego samochodu niesie ze sobą wiele korzyści, które często pozostają nieco w cieniu. Niższy koszt zakupu, większy wybór modeli, szybszy czas odbioru i mniej presji dla początkujących kierowców to tylko niektóre z nich. Dodatkowo, minimalizacja utraty wartości, gwarancja, niższe koszty ubezpieczenia i konserwacji oraz korzystny wpływ na środowisko sprawiają, że zakup używanego samochodu staje się atrakcyjną opcją. Warto rozważyć tę alternatywę i zwrócić uwagę na możliwość znalezienia doskonałego samochodu używanego, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Post image

Szybka i Bezstresowa Likwidacja Szkody u Autoryzowanego Dealera – JD Kulej

W życiu kierowcy nie zawsze wszystko idzie gładko. Kolizje czy wypadki drogowe to sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu.

admin 21.10.2023
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.