Sprzedaj/Zamień swój samochód!
Jazda próbna Umów się!
Serwis Umów się!
Wstecz

Zamierzasz kupić dla siebie nowe auto z salonu? W takim razie umów się z dealerem na jazdę testową wybranym samochodem. Zanim zaczniemy konfigurację pojazdu zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, powinniśmy odbyć jazdę próbną, aby w praktyce poznać cechy i poziom funkcjonalności wybranego auta. W trakcie jazdy testowej ocenisz czy pozycja za kierownicą spełnia Twoje preferencje. Przejdź dalej i poznaj kluczowe czynniki determinujące opłacalność wzięcia udziału w testowych jazdach u dealera.

Jazda próbna a zakup nowego auta – czy to naprawdę takie ważne?

Wbrew pozorom jazdy próbne organizowane przez dealerów samochodowych to świetna okazja, aby przetestować najnowsze funkcje zaimplementowane w nowych samochodach. Skoro kupujesz nowe auto, otrzymasz przy odbiorze w salonie w 100% nowy pojazd, który nigdy wcześniej nie był eksploatowany.

W przypadku nabycia samochodu salonowego jazdy testowe nie są związane ze sprawdzaniem stanu technicznego podzespołów samochodowych, tak jak ma to miejsce podczas nabycia auta używanego.

Jazdy próbne są ważne, chociażby ze względu na realną szansę na „przymierzenie się” do pozycji wymuszonej przez konstrukcję auta, sprawdzenie osiągów i możliwości technologicznych auta.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w jazdach testowych 

Wyróżniamy wiele korzyści wynikających z odbycia jazd testowych, szczególnie pojazdami dostępnymi w salonach marki KIA. Najważniejsze zalety to:

  • możliwość przetestowania wszystkich funkcji i możliwości auta w przestrzeni miejskiej,
  • szansa na dopasowanie pojazdu do swoich potrzeb, np. kiedy podczas jazdy testowej okaże się, że auto jest za małe, możesz od razu umówić się na testy większego modelu.

Dodatkowo podczas jazdy testowej obejrzysz z bliska wszystkie wewnętrzne detale dekoracyjne i ocenisz czy są zgodne z tym, co przedstawione na zdjęciach w ofercie dealera. 

Kilkadziesiąt minut jazdy testowej nowym autem jest całkowicie wystarczające, aby skrupulatnie przetestować wszystkie funkcje pojazdu i ocenić czy jego zakup to na pewno dobra decyzja. Nigdy nie podejmuj decyzji o złożeniu zamówienia na nowe auto z salonu, jeśli jeszcze nie przetestowałeś danego modelu. 

Podczas jazdy próbnej często okazuje się, że warto wziąć pod uwagę też inne dostępne auta konkretnej marki, które być może lepiej  sprostają naszym oczekiwaniom.

Jak przebiega jazda testowa pojazdu? Krok po kroku

Jeśli chcesz umówić się w salonie na jazdę próbną nowym samochodem, musisz odpowiednio wcześnie skontaktować się z dealerem. Najczęściej nie ma możliwości zabrania testowego auta na próbną jazdę od ręki, choć oczywiście wyjątki się zdarzają.

Testy samochodów w przestrzeni miejskiej są w pełni darmowe dla osób zainteresowanych kupnem nowego pojazdu w salonie. Kiedy wybierzesz się na jazdę po wcześniejszym umówieniu terminu:

  1. Doradca klienta zaprowadzi Cię do pojazdu i udacie się na wspólną jazdę. Niekiedy jest też opcja zabrania testowego auta bez obecności doradcy, zależnie od regulaminu salonu samochodowego.
  2. Najpierw odbywa się krótkie szkolenie z dostępnych funkcji i obsługi samochodu. Pracownik salonu musi też sprawdzić uprawnienia osób, które wybierają się na testy.
  3. Kiedy wejdziesz do samochodu, możesz od razu ruszyć w drogę. Pamiętaj tylko o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Po wydaniu kluczyków w salonie będziesz mieć najpewniej maksymalnie godzinę na testy. Kiedy minie czas, musisz zwrócić pojazd do salonu samochodowego.

Jazdy testowe przed zakupem auta – podsumowanie

Jeśli masz do wyboru co najmniej kilka modeli aut z oferty danego producenta, nie ma lepszej opcji niż umówienie się na jazdy testowe. W niektórych salonach samochodowych jest możliwość skorzystania z auta testowego na weekend. To ciekawa opcja, aby jeszcze lepiej przetestować wybrany pojazd w praktyce – wtedy zyskasz pewność, że dokonujesz właściwego wyboru kupując konkretny model auta KIA w salonie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.